Įvykių archyvas


Nelly dalyvauja LRT muzikiniame projekte „Mūsų dienos – kaip šventė“

Išleista nauja Nelly kompaktinė plokštelė „Ei likime!“.

2009 m. rugsėjo 12 d. įvyko Nelly ir „Kopų balsų“ jubiliejinis koncertas. Išsamiau apie renginį skaitykite „Spaudos skyrelyje“


Agentūros „Faktum“ pranešimas spaudai: Lietuvos rekordų knygoje – Nelė Paltinienė (2009 m. rugsėjo 9 d.)

2009 m. rugsėjo 12 dieną  19 val. (šeštadienį) Vilniuje vyks jubiliejinis koncertas
„Mylėki ir lauk“

 Šių metų rugsėjo 12 d. Vilniaus Kongresų rūmuose įvyks Lietuvos estrados legendos Nelly Paltinienės išskirtinis kūrybos vakaras. Už kelis dešimtmečius trunkantį lietuviškos estrados puoselėjimą viena populiariausių visų laikų Lietuvos atlikėjų yra pelniusi A. Ša­baniausko pre­mi­jos laureatės vardą, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. Renginys skirtas ne tik jos asmeniniam jubiliejui, bet ir Nelly ir Arvydo Paltinų kūrybinio sugrįžimo į Lietuvą 20-mečiui,  ansamblio „Kopų balsai“ 50-mečiui.

„Kopų balsus“ įkūrė ir visą laiką šiam ansambliui vadovavo Arvydas Paltinas. Šiame kolektyve muzikinį kelią pradėjo daugelis šiandien populiarių atlikėjų – E. Kučinskas, A. Čapas, E. Vasilevskis, B. Petrikytė, B. Gadeikis, V. Malinauskas. „Kopų balsuose“ yra dainavę: A. Stupelytė, B. Bogus­lauskas, K. Šiaulys ir kt. Pagrindinis ansamblio duetas – Nelly Palti­nienė ir Eugenijus Ivanauskas - įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainavęs duetas. Koncerte matysime daugelį buvusių „Kopų balsų“ solistų.

N. Paltinienės ir „Kopų balsų“ jubiliejiniame vakare dalyvaus maestro Virgilijus Noreika, Judita Leitaitė, Edmundas Seilius, Eugenijus Vasilevskis, Viktoras Malinauskas, Antanas Čapas, Birutė Petrikytė, Edmundas Kučinskas, Stefa Navardaitienė. Gros valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“. Renginį ves Sigita Stankevičiūtė.

Koncerte bus pristatytas nauja, jau 12-oji, N.Paltinienės kompaktinė plokštelė „Ei, likime!“.

Bilietus į koncertą galima įsigyti Kongresų rūmų kasoje ir visose „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo vietose.


Rasta viena pirmųjų publikacijų, kurioje minima Nelly, kaip Klaipėdos ryšių darbuotojų  meninės saviveiklos kolektyvo solistė („Tarybinė Klaipėda“, 1954, Nr. 173, rugsėjo 1 d.).


2008 m. rugsėjo 4 d. Klubas.lt svetainėje straipsnis „Nelly Paltinienė žavisi Jeronimu Miliumi ir Samu“.

2008 m. rugsėjo 4 d. Klubas.lt svetainėje straipsnis „Lietuvos televizijoje – reveransas lietuviškos estrados veteranams“.
2008 m. rugsėjo 4 d. Lietuvos televizijos laidoje „Mūsų dienos kaip šventė“ dalyvavo ir Nelly. Buvo minimas „Kopų balsų“ ansamblio 50-metis. Laidos vaizdo įrašą galima pažiūrėti LRT interneto svetainės LTV laidų archyve.
2008 m. rugsėjo 17 – spalio 25 dienomis Nelly dalyvaus Vilniuje, Kaune bei mažesniuose Lietuvos miesteliuose vyksiančiame II tarptautiniame sakralinės muzikos ir labdaros projektas Pax et Bonum:. Daugiau apie renginį bei jo dalyvius galima sužinoti  Bernardinai.lt interneto svetainėje.
2008 vasaris – birželis. Nelly dalyvauja TV3 laidoje-konkurse „Švieski man vėl“. Kviečiame Nelly gerbėjus balsuoti už Nelly internete arba mobiliųjų telefonų žinutėmis (laidos dieną)

2008-02-25. Atsiliepimai spaudoje: Kartinbernardinai.lta Zeiter. Paltinienė: „Žano operacija sėkminga“ / Super L.T., 2008 vasario 2 d.

2008-01-29. Atsiliepimai spaudoje: Jurga Klimaitė. „Maestro E. Ivanauskui širdį operavo geriausi chirurgai“ / „Vakaro žinios“, 2008 m. sausio 29 d.

2007-05-25. Nelly dalyvavavo LRT 50-mečio koncerte Siemens arenoje.

2006-12-25. Nelly dalyvavo šventiniame Kalėdų koncerte Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

2006 m. lapkričio 5 d. Fotoreportažas iš koncerto Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Nuotraukų autorius – Gintaras Urbanavičius.
2006 m. spalio 24 d. Minėdama savo 55-erių metų sceninės veiklos sukaktį Nelly dalyvavo Lietuvos radijo „Muzikinio vidudienio“ laidoje (pokalbis su Nelly – nuo trečiosios įrašo minutės pradžios).
2006 m. spalio 23 d. 18 val. vyko Nelly ir jos draugų – Eugenijaus Ivanausko, Romo Dambrausko, Livetos ir Petro Kazlauskų, Marijos Krupoves, Edmundo Kučinsko ir Juditos Leitaitės – koncertas „Kol plaks manoji širdis“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Koncertą vedė Stefa Navardaitienė.

2006 m. spalio 23 d. 18 val. Nelly ir jos draugų – Eugenijaus Ivanausko, Romo Dambrausko, Livetos ir Petro Kazlauskų, Marijos Krupoves, Edmundo Kučinsko ir Juditos Leitaitės – koncertas „Kol plaks manoji širdis“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Koncertą vedė Stefa Navardaitienė.

Festivalis „Pax et Bonum“

Nelly dalyvaus tarptautiniame religinės muzikos festivalyje „Pax et Bonum“.

Rengiamasi 2006 m. vasaros koncertams

Šiuo metu Nelly rengia naują vasaros programą turui po Lietuvą.

Koncertas Bernardinuose

2006 m. vasario 19 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Nelly koncerto galima pasiklausyti internete

Šių metų sausio 1 dieną transliuotą koncertą per Lietuvos nacionalinę televiziją buvo galima .išvysti ir internete

Benjamino Gorbulskio paminėjimas

Šie metai – išskirtiniai Nelly metai. Šiemet kompozitoriui Benjaminui Gorbulskiui būtų sukakę 80 metų. Nors jau beveik 20 metų kaip jo nėra su mumis, tačiau jo sukurtos dainos tebeskamba, jų mielai klausosi žmonės, noriai atlieka dainininkai.

Nelly Paltinienę, Arvydą Paltiną, Eugenijų Ivanauską ir Benjaminą Gorbulskį siejo nuoširdi draugystė. Tai paliudijo ir birželio-spalio mėnesiais po Lietuvą keliavusi nauja Nelly ir Eugenijaus koncertinė programa, skirta Benjamino Gorbulskio 80-mečiui. Pertraukėles tarp dainų puikiai užpildė Stefos Navardaitienės surinktas bei papasakotas pluoštelis prisiminimų apie kompozitorių.

Kompozitoriaus paminėjimo finalas – spalio 13 d. koncertas Vilniuje. Nacionaliniame dramos teatre susirinko gausus būrys B. Gorbulskio bei Nelly gerbėjų būrys (apie 600). Pirmojoje dalyje (joje – tik B. Gorbulskio kūriniai) po kiekvienos dainos į sceną plaukė gėlių puokštės. Jomis buvo nuklotas visas juodo rojalio viršus. Simboliškai jos atrodė – lyg po kojomis už rojalio stovėjusiam ir visą koncertą publikai besišypsojusiam kompozitoriui (už rojalio ant molberto stovėjo didžiulis B. Gorbulskio portretas). Tarp klausytojų buvo ir B. Gorbulskio šeima – žmona Marina, dukra Karina bei anūkė Kotryna...

Beveik 3 valandų trukmės koncertas neprailgo klausytojams. Plojimai netilo ir po dainų ir pritariant dainininkams. Ne vieną dainą salė niuniavo kartu su atlikėjais! Taigi senos dainos – geros dainos! Publika jas myli ir nepamiršta. Myli ir jų atlikėjus.


Atnaujinti 2005-ųjų metų atsiliepimai spaudoje.
Atnaujinti 2004-ųjų metų atsiliepimai spaudoje.
Neli Paltinienė: „Tikiu viskuo, kas gera, ir niekada nepralaimiu“ //  „Omni laikas“, 2004 12 31. (Kalbino Elvyra Kučinskaitė1 d.).
Fotoreportažas iš Kalėdinio labdaros koncerto Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Nelly dalyvaus naujametiniame „Lietuvos televizijos“ žiburėlyje (2004 m. gruodžio 31 d.).


Gruodžio 24 d. Nelly matysime „Lietuvos televizijos“ laidoje „Labas rytas“.


Kalėdiniai koncertai

2004 gruodžio 26 d., 14 val. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje vyks Bernardinų Kalėdų koncertas, kuriame Nelly Paltinienė atliks populiarias Kalėdines melodijas ir giesmes, pristatydama kompaktinį diską „Linksmų šv. Kalėdų“.

Koncerte dalyvaus LRT Lengvosios muzikos orkestras, simfoninis orkestras „Vilnius“, vyrų choras „Aidas“, solistė Judita Leitaitė.

Renginys skirtas seniems ir vienišiems žmonėms paremti. Jo metu surinktos lėšos bus pervestos senelių globos namams.

Koncertą tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.

Projekto globėja - p. Alma Adamkienė.


Nelly ir Eugenijus – jubiliejiniuose kompozitoriaus Algimanto Raudonikio koncertuose

Nuotraukos iš 2003 metų pabaigos Šiaulių, Kauno ir Panevėžio koncertų


Papildytas 1994-2003 metų straipsnių sąrašas


Įdėta keletas 2003 metų straipsnių tekstų


01-diplomas2

NextInterviu „Moters savaitėje“ (2003 05 06-12)


Papildyta atsiliepimų spaudoje tekstais nuo 1996 metų


Interviu „Ekstra“ savaitraštyje (2003 04 14-20)


Interviu laikraštyje „VL Vakaro žinios“ (2003 04 11)Dekretas

Po apdovanojimo...

Apdovanojimo akimirkosNelly Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas – Lietuvos rekordų knygoje (2001 m.)

Nelly ir EugenijusAgentūra „Factum" prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos rekordų knygos Meno skyrių įrašė naują rekordą. Tai – daugiausia metų dainavęs duetas. Tokiu duetu pripažintas sekmadienį (rugpjūčio 12 d.) Girstučio kultūros rūmuose (Kaune) baigiąs šios vasaros gastroles Nelės Paltinienės (Nelly Paltinienės) ir Eugenijaus Ivanausko duetas. Kaip duetas jie nuo 1967 m. iki 1982 m. ir nuo 1993 iki šiol (2001 m.) kartu koncertavo ir tebekoncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

Rekordui pripažinti įskaityti tik tie metai, kuriuos patvirtina tų metų spausdinti šaltiniai bei tik tie metai kuriais abu dainininkai dainavo kaip duetas. Todėl neįskaitytas priverstinis dueto išsiskyrimas (išvykus N. Paltinienei į Vokietiją) nuo1982 m. pabaigos iki 1993 m. pradžios.

Sudėtingas gyvenimo ir kūrybos kelias buvo šių dviejų dainininkų. Anot pačios N. Paltinienės, rimtai dainuoti ji pradėjo nuo 18 metų, kai dirbdama ryšininke Klaipėdoje pateko į A. Daunorienės vadovaujamą ryšininkų meno ansamblį. 1961 m.Nelly atėjo į Arvydo Paltino vadovaujamą ansamblį, kuris vėliau pasivadino „Kopų balsais". Dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių, apžiūrų. Sulaukta gero pasisekimo– „Kauno pavasario" laureatė (I vieta, 1967 m.), „Gintarinės triūbos" festivalio geriausia dainininkė (1967 m.), Klaipėdos saviveiklininkų apžiūros nugalėtoja (1968 m.), lenkiškos dainos konkurso Vilniuje nugalėtoja (1969 m.), geriausia „Kauno pavasario" dainininkė (1969 m.) ir t.t.

Nelly yra išleidusi 2 solines plokšteles, 11 solinių garsajuosčių, 1 solinę kompaktinę plokštelę.

E. Ivanauskas pradėjo dainuoti 1960 metais Liaudies operos chore, vėliau – Klaipėdos Jūrų prekybos uosto estradiniame orkestre. Nuo 1967 m. atėjo į „Kopų balsų" ansamblį, 1968 m. tapo „Vilniaus bokštų" konkurso diplomantu (II vieta).

„Kopų balsuose" susikūrė pirmasis Lietuvoje – N. Paltinienės ir E. Ivanausko – estradinis vokalinis duetas. Spaudoje šis duetas pirmą kartą paminėtas 1967 m. Šis duetas sėkmingai koncertuoja iki šiolei Lietuvoje, ir užsienyje. Pažymėtina, kad taipats ištikimiausias duetas – nuo pat dueto susikūrimo dainininkai dainavo tik kartu, arba kiekvienas atskirai soliniuose koncertuose. Kurį laiką, dėl sovietinės ideologijos sampratos, duetas negalėjo dainuoti kartu.

Šis duetas per visą kūrybos laikotarpį, neįskaitant solinių įrašų, įdainavo 4 plokštelės (pirmoji – 1975 m), 5 garsajuostes (pirmoji – 1995 m.), 2 kompaktines plokšteles (pirmoji – 2000 m.).

Agentūros „Factum" diplomas bus įteikiamas Girstučio kultūros rūmuose (Kaune) š. m. rugpjūčio 12 d. 18 val. įvyksiančio koncerto metu. Taip pat duetui bus įteikiamas menininkų Albino Vaičiūno ir Rimanto Dūdos sukurtas specialus suvenyras pirmajam lietuviškam estradiniam vokaliniam duetui.

Kiti šių metų atsiliepimai spaudoje